Przedszkole nr 9 Pod klonem

Jesteś tutaj:
  2. O placówce

O placówce

Nasz przedszkole jest placówką bezpieczną, przyjazną dzieciom, rodzicom i pracownikom, jest otwarte na ich potrzeby. Praca naszego  przedszkola ukierunkowana jest na wspomaganie dzieci w rozwijaniu ich uzdolnień, umożliwia wyrównywanie szans edukacyjnych wszystkim dzieciom i przygotowuje je do podjęcia nauki w szkole.

Oferty edukacyjne, stwarzają warunki do twórczości, aktywności, rozwijania umiejętności, kształtowania samodzielności oraz wartości moralnych dzieci. Rodzice są partnerami uczestniczącymi w życiu przedszkola. Przestrzegane są u nas prawa dziecka, wszyscy dbają o dobre stosunki międzyludzkie i skuteczną komunikacje interpersonalną.

Przedszkole zatrudnia wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną. Stosowane aktywne metody pracy, programy i nowatorskie rozwiązania gwarantują wysoką jakość naszej pracy. Przedszkole uwzględnia w swoich działaniach potrzeby środowiska lokalnego, promuje swoje osiągnięcia w środowisku lokalnym. Estetyka pomieszczeń i otoczenia, wyposażenie oraz baza przedszkola wpływa na wysoki poziom pracy.

Możemy poszczycić się wieloma wygranymi konkursami plastycznymi, nasi podopieczni biorą czynny udział w przeglądach muzycznych, tanecznych oraz recytatorskich.

Dzieci uczestniczą w wielu akcjach takich jak:

• zbiórka książek dla dzieci przebywających   w szpitalu
  • zbiórka baterii
  • zbiórka plastikowych nakrętek
  • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
  • zbiórka słodyczy i artykułów papierniczych dla Domu Dziecka w Chełmnie

Dumni jesteśmy z doskonałej współpracy z rodzicami, wspólnych wyjazdów na całodniowe wycieczki z dziećmi  i ich rodzicami, doskonałą współpracą ze środowiskiem lokalnym oraz wizerunku naszej placówki w środowisku lokalnym.